Пошук

Лічильник відвідувань

093415
сьогодні
вчора
17
17

Додаткові характеристики камер

1. ПЗС-матриця камери спостереження. Матриця на приладах з зарядовим зв’язком (ПЗС) – особливо важливий елемент кожної сучасної камери, саме він формує зображення. Вона є прямокутною напівпровідниковою пластиною, що має на поверхні безліч пікселів (самостійних світлочутливих осередків). Зображення фокусується на ПЗС-матрицю об’єктивом камери, і світло, що падає на напівпровідник, активізує в ньому електрони. Активізовані електрони послідовно переміщаються з кожного пікселя в зчитувальний пристрій і утворюють відеосигнал, що посилюється і обробляється системою камери спостереження в подальшому.

Детальніше...

Місце розташування

Камери, призначені для встановлення на вулиці, мають герметичний корпус, а деякі і систему підігріву. Це дозволяє їм працювати у вуличному діапазоні температур і вологості. Відповідно у камерах для встановлення в середені приміщень данні параметри відсутні.

Роздільна здатність камери

 Камери відеоспостереження – в основному аналогові. Тому мова тут не йде про пікселі (кількість крапок по вертикалі або горизонталі). А про ТВЛ (телевізійні лінії). ТВЛ – це кількість ліній, яка видає камера по горизонталі або вертикалі. Абсолютно всі камери видають 625 горизонтальних ліній. Це пов’язано зі стандартом телевізійного сигналу, завдяки якому ми дивимося телевізор. Так як всі камери видають 625 горизонтальних ліній, то цей параметр в характеристиках камери не вказується. Кількість ліній по вертикалі – основна характеристика роздільної здатності камери. Наприклад, 420 ТВЛ або 380 ТВЛ. Є також камери на 600 ТВЛ. Відповідно, чим вище число ТВЛ, тим вище роздільна здатність і тим більше дрібних деталей можна розгледіти. Відеокамери з 600 ТВЛ (і більше) застосовуються, в основному, для приєднання до мікроскопів, гастроскопії і іншого медичного і наукового обладнання. Для прикладу, телевізор ми дивимося з 400 ТВЛ – це визначається стандартом телевізійного мовлення. Камери з 420 ТВЛ завжди досить практичні. Кольорові камери, як правило, мають меньшу кількість ТВЛ ніж аналогічні чорнобілі.

Кут огляду камери

 Чим більше кут – Тим ширше огляд, але менше деталей можна розібрати – Ефект “віддалення” 
 Чим менше кут – Тим вужче огляд, але можна розібрати більше деталей – Ефект “наближення”
Приклад: На малюнку показано, що камера відеоспостереження встановлена в кутку кімнати.

 Якщо кут огляду камери складає 14 °, то камера не бачить всю кімнату, а бачить тільки вхідні двері. Перевага: можна розглянути найдрібніші деталі тих, хто входить в кімнату. Тобто 100%-во ідентифікувати тих що входять.
Якщо кут огляду камери складає 104 °, то камера бачить все, що відбувається в кімнаті, у тому числі і двері. Недолік: не можна розглянути до найдрібніших деталей який-небудь один об’єкт, наприклад, що входить в двері кімнати.

Чорно-біла чи кольорова?

Перевага чорно-білих камер в тому, що вони мають кращу роздільну здатність і чутливість в порівнянні з кольоровими камерами, що дозволяє отримувати якіснішу і розбірливішу картинку тому їх переважно використовують для цілей охоронного відеоспостереження.

Кольорові камери відеоспостереження використовують в тому випадку, коли необхідно отримувати інформацію про колір об’єкта (наприклад, важливо бачити колір автомашини на автостоянці, колір певного продукту в супермаркеті і т.п.).
Однак, хочу зауважити, що останнім часом з’явились кольорові камери досить великої роздільної здатності і в більшості випадків все ж ставляться кольорові камери.