Пошук

Лічильник відвідувань

093419
сьогодні
вчора
21
17

Додаткові характеристики камер

1. ПЗС-матриця камери спостереження. Матриця на приладах з зарядовим зв’язком (ПЗС) – особливо важливий елемент кожної сучасної камери, саме він формує зображення. Вона є прямокутною напівпровідниковою пластиною, що має на поверхні безліч пікселів (самостійних світлочутливих осередків). Зображення фокусується на ПЗС-матрицю об’єктивом камери, і світло, що падає на напівпровідник, активізує в ньому електрони. Активізовані електрони послідовно переміщаються з кожного пікселя в зчитувальний пристрій і утворюють відеосигнал, що посилюється і обробляється системою камери спостереження в подальшому.

 

2. Формат ПЗС-матриці. Правильно вибрати об’єктив для камери відеонагляду допоможе знання її формату. Форматом є округлене значення діаметра передавальної трубки (в дюймах). Формати матриць бувають: 1 / 4 “, 1 / 3″, 2 / 3 “, 1 / 2″ і 1 “. 1 / 3″ – найчастіше встановлюють в камери спостереження. Чим більше діагональний розмір матриці, тим краще якість прийнятого відеосигналу і менший рівень шумів. Формати 1 “і 2 / 3″ використовуються все рідше, оскільки оптика і сама матриця має великі розміри і оправу, а також високу ціну.

3. Автоматичне регулювання підсилення. Не завжди ПЗС-матриця камери спостереження виробляє сигнал достатньої амплітуди. Наявність АРУ (автоматичне регулювання підсилення) в камері дає можливість довести до рівня 1В вихідний сигнал. Але, потрібно брати до уваги те, що, підсилюючи відеосигнал за допомогою АРУ, так само підсилюються і шуми, зберігаючи незмінним співвідношення сигнал / шум.

4. Автоелектронний затвор і автодіафрагма. В основному камери спостереження функціонують в умовах коли часто змінюється освітленість об’єктів спостереження. Для отримання з камери відеосигналу хорошої якості потрібно підтримувати кількість квантів світла, які падають на ПЗС-матрицю в період між двома послідовними зчитування, на певному рівні. Автодіафрагма камери спостереження змінює в оптичній системі об’єктива обсяг вхідного отвору, тим самим змінюючи ступінь освітлення її ПЗС-матриці. Електронний затвор камери змінює період, за який відбувається накопичення заряду в ПЗС-матриці. При регулюванні часу накопичення заряду від 1 / 50 с. до 1 / 100000 с., можна відпрацьовувати трансформації освітленості в 2000 разів.

5. Відношення сигнал / шум. Про якість вихідного відеосигналу з камери говорить баланс сигналу і шуму. Він дорівнює: 20, помножена на десятковий логарифм відношення амплітуди напруги відеосигналу до середньоквадратичного значення напруги фону, в децибелах (дБ). Візуально шум можна побачити на зображенні з камери у вигляді “снігу”. Шум майже не помітний при відношенні сигнал / шум рівному 45 дБ. Якісне відео виходить при застосуванні високоякісної матриці ПЗС, достатньої освітленості об’єкта спостереження, світлосильної оптики, а також цифрової фільтрації шумів камерою спостереження.

6. Компенсація зустрічної засвітки. Дуже часто при проведенні відеоспостереження трапляється так, що при яскравому світлі потрібно передати темні ділянки зображення. Наприклад, у ситуації, коли назустріч камері спостереження їде автомобіль з увімкненими фарами, на зйомці буде видно тільки лише дві яскраві плями від фар. Якщо ж у камері є функція компенсації зустрічного засвічення, вона зможе ліквідувати цей недолік і дозволить побачити не тільки світло фар, а й сам автомобіль. Цифрові камери спостереження, на відміну від аналогових, мають електронний затвор, який вибірково визначає різноманітний час експозиції для різних елементів зображення. Завдяки компенсації зустрічної засвітки вдається отримувати зображення з усіма деталями й однакової яскравості.

7. Як уникнути запливання зображення камери. Деякі області ПЗС-матриці камери при зустрічній засвіченні потрапляють під сильне освітлення. В результаті, накопичена в цих областях кількість заряду зможе перейти в сусідні ділянки матриці, що ініціює ефект запливання зображення. Щоб не допустити подібної ситуації, почали виготовлятися спеціальні ПЗС-матриці, що не накопичують заряд більше встановленої величини.

8. Баланс білого. Баланс білого – система обробки відеосигналу, що дозволяє камері спостереження достовірно передавати колір об’єкта, не залежачи від типу джерела освітлення об’єкта. Настройка балансу білого проводиться як вручну, так і автоматично. При ручній настройці балансу білого користувач одноразово визначає ці параметри, камера при подальшій роботі використовує їх автоматично. Камери спостереження з автоматичною настройкою балансу білого застосовують у випадках часто мінливого освітлення протягом доби. Ці камери самі виправляють баланс білого.

9. Гамма-корекція. Система гамма-корекції камери модифікує вихідний відеосигнал так, що відеозображення виходить з правильною контрастністю.